18. турнеја слободне зоне у Народној библиотеци Бор

Од 1. до 9. априла 2024, Народна библиотека Бор биће домаћин 18. турнеје филмског фестивала Слободна зона, у оквиру којег организујемо пројекције седам ангажованих играних и документарних филмова. Пројекције ће се одвијати у сали Народне библиотеке Бор (2. априла од 18 сати, а 3, 4, 5, 8. и 9. априла од 19 сати), као и у селима у којима раде библиотечки огранци: Кривељ, Злот и Брестовац.

Као и претходних година, реч је о избору најзанимљивијих филмова са фестивала Слободна зона. Сви филмови се тичу веома битних и актуелних друштвенополитичких, друштвенопсихолошких или егзистенцијалних тема: од екологије до Алцхајмерове болести, од борбе за животну средину до борбе за опстанак индивидуалних или колективних сећања. У фокусу је и личност Џоан Баез, музичарке и активисткиње.

Сви филмови су награђивани на светским фестивалима, а долазе нам из САД, Немачке, Холандије, Канаде, Јапана, Чилеа… Млађој публици (тинејџерима) посебно препоручујемо канадски играни филм Соколово језеро.

Распоред пројекција:

Добро дошли!

3 мишљења на „18. турнеја слободне зоне у Народној библиотеци Бор“

Затворено за коментаре.