Представљање 44. броја Бележнице

Четвртак 8. 6. 2023, 19 сати

Представљамо нови, 44. број Бележнице, часописа Народне библиотеке Бор.

У новом броју нашег часописа можете прочитати неколико прилога везаних за историју књиге и улогу књиге у животима неких значајних или необичних појединаца, прилоге везане за дешавања у Народној библиотеци Бор, књижевне прилоге и преводе наших суграђана и суграђанки, приказе и обимнији истраживачки рад везан за друштвено-политичку, економску и историју радништва у Бору током последње деценије 20. века.

Аутори прилога су Итало Калвино (у преводу Иване Ћирић, проф. италијанског из Бора), Горан Миленковић (НБ Бор), Биљана Ћирић („Шта би кустосирање требало/могло да буде“), Виолета Стојменовић (НБ Бор), Маријана Стојчић (Центар за примењену историју), Драган Стојменовић (НБ Бор), Радиша Драгићевић (књижевник из Бора), Ана Јанковић (НБ Бор) и Кристофер Мекел (у преводу Јелене Радовановић, песникиње из Бора).

Бележницу је редизајнирала Јелена Пејовић, графичка дизајнерка и дигитална уметница из Бора.

Добро дошли.