Представљање Ивана Потића

Четвртак 18. 5. 2023, 18 сати

У оквиру Дана књиге, представљамо стваралаштво Ивана Потића, зајечарског књижевника, историчара уметности и библиотекара Историјског архива у Зајечару.

Гост библиотеке биће и Стеван Јовановић, песник, драматург и професор српског језика и књижевности из Зајечара, који ће говорити о Потићевим делима.

Иван Потић (1972) – аутор 15 песничких и прозних књига и приређивач трију (културно)историјских књига. Међу његовим делима су: роман Дневник неутешног космонаута, збирке прича Резултати, Причождер, Још једном о невидљивом, збирке песама Златни пресек, Нетачни одговори на погрешна питања, превод/препев поезије Боба Дилана на српски језик (Одговор ношен ветром). Поред тога, објавио је и два музичка албума с групом S.L.A.M. Његове песме и кратке прозе заступљене су у више антологија и зборника и превођене на албански и пољски језик.

Програм Дана књиге Народне библиотеке Бор 2023.
Програм Дана књига 2023.