Promocija zbornika KRIZA, ODGOVORI, LEVICA

Miloš Baković Jadžić, Dušan Maljković
Promocija zbornika
KRIZA, ODGOVORI, LEVICA
i razgovor na temu „Kriza na Balkanu i mogućnosti levih alternativa“

Dušan Maljković. Filozof, publicista i prevodilac. Završio Ženske i Istopolne studije. Objavio i mnogobrojne teorijske i književne radove u zemlji i inostranstvu. Uređivao prvu knjiženu homoerotsku ediciju Kontrabunt u izdavačkoj kući RENDE, međunarodno nagrađivanu emisiju na Radiju Beograd 202 Gayming i prvi domaći ne-strejt web-site Gay-Serbia.com. Autor i saradnik mnogobrojnih umetničkih projekata i projekata u domenu ljudskih prava. Povremeni saradnik sajta b92.net, Trećeg programa Radio Beograda i časopisa NIN. Urednik-saradnik u izdavačkoj kući Karpos i član sveta časopisa Novi plamen. Trenutno koordinira seminar kvir studija na Institutu za filozofiju i društvenu teoriju u Beogadu i uređuje časopis za kvir teoriju i kulturu QT. Član Udruženja književnih prevodilaca Srbije sa statusom samostalnog radnika u kulturi.
Miloš Baković Jadžić, apsolvent sociologije, živi i radi u Beogradu. Poslednjih deset godina uključen u rad različitih levičarskih inicijativa i grupa. Nakon angažmana u marksističkom kolektivu CRužok, radio kao saradnik fondacije Rosa Luxemburg. Trenutno član Centra za politike emancipacije