Рециклажа књига

1. и 2. 6. 2010. од 18 до 19 сати Народна библиотека Бор, у читаоници на 3. спрату,организује акцију  РАЗ-ХОД ЧИТАЊА!

Од књига које је библиотека расходовала због дотрајалости или неактуелности можете правити предмете по жељи.

Можете сећи, цепати, шарати, лепити, спајати књиге или њихове делова са другим предметима …

d0b1d0bed198d0b0d0bdd0b05

Бојана Лукић (1979) – сликарка.

2005. године завршила је Академију лепих уметности Брера у Милану, Италија.

Члан је УЛУС-а (Удружења ликовних уметника Србије).

Њен рад, Wordless, представља необичну и провокативну инсталацију објеката начињених пре свега од књига. Један део те целине чини неколико десетина лепезасто отворених, прошивених и на зид окачених књига. Други – књига на постољу које у себе упија и даље наставља флоралну декорацију повеза те књиге. Итд. Књига као материјалан предмет који може имати различите функције у свакодневном, професионалном, духовном … животу и читање као имагинарна ре-конструкција над тим предметом, прочитано као запамћено и заборављено … нека овој  чин опредмећења једног личног искуства комуникације са књигом и промишљања њеног статуса буде позив за учешће у акцији „раз-ход читања“.