Колико су библиотеке „видљиве“?

ВИДЉИВОСТ БИБЛИОТЕКА И БИБЛИОТЕКАРА У ЈАВНОСТИ:
ПИСМЕНОСТ, ПРОМОЦИЈА, ПОРТФОЛИО

У оквиру програма сталног стручног усавршавања у библиотечко-информационој делатности, 29 октобра 2018. у организацији Народне библиотеке Бор, реализован је акредитован семинар Библиотеке Плус.
Аутори програма су Гордана Љубановић (Народна библиотека Будва) и Слађана Галушка (библиотека ОШ "Свети Сава" Београд).
Оквирном темом "Видљивост библиотека и библиотекара у јавности: писменост,промоција, портфолио" обухваћене су следеће подтеме:
1. Библиотеке и библиотекари у дигитално доба
2. Пројекти информационе и медијске писмености као метод заступања и промоције библиотека
3. Видљивост у јавности: промоција рада библиотека и библиотекара
4. Пет корака у изради портфолија библиотекара
5. Вредновање активности и договор о даљојсарадњи
Семинару су присуствовли библиотекари из јавних библиотека из Бора, Неготина и Мајданпека (укупно 31 полазник).
Министарство културе РС је у оквиру финансирања матичних фунција јавних библиотека подржало реализацију семинара.