Шта је јавно, а шта приватно у библиотекама?

У петак 22. новембра 2013. године у Народној библиотеци  Бор је  Весна Црногорац, дипл. правник, секретар Библиотекарског друштва  Србије, одржала предавање на тему Шта је јавно, а шта приватно у библиотекама?

Циљ предавања је био да се истакне важност овог питања, да се укаже на разлику  јавног и приватног у библиотекама као јавним установама, да се сагледа у којим  све сегментима рада библиотека има потребу да тражи и користи личне податке корисника, да објасни разлику између пословне и професионалне тајне и да нагласи законску обавезу библиотека и одговорност библиотекара да поштују и штите личне податке корисника од могућих злоупотреба, као и других  добијених сазнања о корисницима која припадају сфери приватности.

Реализовано је захваљујући подршци Министарства културе РС које у оквиру матичних функција финансира континуирано стручно усавршавање библиотекара.

Актуелност  теме прoизлази из новог Закона о заштити података о личности.

Предавање је окупило библиотекаре Подружнице Тимочке Крајине из јавних библиотека, из Борског и

Зајечарског округа.

62450_10200959679418251_2041965636_n