KONKURS ZA NAJBOLJU KRATKU PRIČU – UŽI IZBOR

Poštovani učesnici konkursa i svi zainteresovani,

Žiri, koji čine Mirko Demić (predsednik), Vesna Tešović i Ana Janković (članovi), okončao je izbor za najbolju kratku priču na konkursu Narodne biblioteke Bor.

U periodu od 9. jula do 15. septembra, koliko je trajao konkurs, ukupno je pristiglo 387 radova.

Žiri je procenjivao 274 priče koje su u potpunosti odgovarale uslovima konkursa.

Nažalost, 113 priča nisu odgovarale uslovima konkursa (84 priče – previše karaktera, neodgovarajuća književna forma, 1 autor je povukao priču sa konkursa, 3 autora su diskvalifikovana jer su poslali više od jedne priče, 1 priča je poslata poštom, 15 priča su poslate preko mejla kratkapricabor@gmail.com, a 1 preko mejla nbbor@open.telekom.rs – dakle – ne preko forme za prijavu preko sajta NB Bor kako je u propozicijama strogo naznačeno i – 8 priča je pristiglo nakon 15. septembra).

Žiri je, nakon više krugova glasanja, svoj izbor suzio na 12 priča koje čine uži izbor i koje će biti objavljene u prvom narednom broju “Beležnice”, časopisu Narodne biblioteke Bor.

U užem izboru su sledeće priče, bez vrednosnog redosleda, poređane prema tome kako su pristizale preko forme za prijavu:

1. “Ubistvo u selu Beli Makovi”, šifra “brana72”

2. “Žute tačke”, šifra “pop90”

3. “Ispod tepiha”, šifra “scorpio69”

4. “Zlo proleće”, šifra “medija59”

5. “Sonda”, šifra “podmornica33”

6. “Đavolja posla”, šifra “đavo”

7. “Krojenje na terkije”, šifra “apatrid61”

8. “Mi, katarze”, šifra “katarza42”

9. “Kurva”, šifra “baletanka79”

10. “Bog izjavljuje saučešće dedi Milovanu”, šifra “katedrala11”

11. “Uteha”, šifra “gun00”

12. “Večnost za sat”, šifra “ogi76”

U četvrtak, 18. oktobra 2012. godine u 18 sati, u čitaonici Odeljenja posebnih fondova i periodike Narodne biblioteke Bor, žiri će na konferenciji za štampu saopštiti imena troje nagrađenih autora.

Podsećamo:

1. nagrada – 20.000 dinara

2. nagrada – 15.000 dinara

3. nagrada – 10.000 dinara

Prve tri priče biće objavljene i na sajtu Narodne biblioteke Bor, u petak 19. oktobra.

Tada će biti objavljena i imena ostalih autora čije su priče u užem izboru.

U ime žirija i bibliotekara u Narodnoj biblioteci Bor, zahvaljujemo svima koji su učestvovali na konkursu.

9 мишљења на „KONKURS ZA NAJBOLJU KRATKU PRIČU – UŽI IZBOR“

1. Prilikom slanja zaboravio sam da napisem mesto, u adresi, tek kasnije sam se setio.
    Da li sam diskvalifikovan zbog nepotpunih podataka ili nesto slicno?

2. EDIT:
    Nema vređanja. Istresaj se negde drugde ili to čini pod svojim imenom i prezimenom da može da ti se i odgovori.
    A i pišeš sa nepostojećeg mejla. Od sada svi tvoji komentari biće obrisani.

3. Ej, cak 84 price sa previse karaktera, skoro cetvrtina, toga nema nigde. A nije ni cudo kad je informacija o duzini price data negde na polovini teksta, zakopana onako usput, umesto da bude skroz na vrhu. Verujem da su price u uzem izboru odlicne, ali zbog vaseg amaterski objavljenog konkursa sigurno je otpalo nekoliko vrhunskih.

EDIT:
    Komentar ne samo što je anoniman, već je poslat i sa nepostojećeg mejla. Zašto?

4. Napravili ste grešku u startu. Objavili ste imejl adrese i bilioteke i imejl za pitanja o kratkoj priči a zatim dodatno zakomplikovali slanje priča po obrascu. Kao da se zaštita tajnosti nije mogla obaviti i jednostavnije. Time ste naveli neke autore da pomisle da je elektronska pošta biblioteke mesto za slanje priča.
    Bilo bi interesantno objaviti priče koje su greškom poslate na „kratka priča itd“.

5. MA NAMESTENO BRE, KO CE AKO NECE SVOJ SVOME DA NAMESTI DA PRODJE. STRASNO! NISAM NI TREBALA DA UCESTVUJEM.. CIST BEZOBRAZLUK

EDIT: Bezobrazluk je to što si ispsovala žiri u mejlu, Tijana Čorluka iz Beograda.

Затворено за коментаре.