Стручни семинар за библиотекаре

У петак, 25. 11. 2011, Народна библиотека Бор организовала је, за све библиотечке раднике  библиотека са подручја своје матичности, стручни семинар. Библиотекари и књижничари који су се одазвали позиву били су у прилици да се упознају са најактуелнијим темама из области библиотечког пословања и стручног рада.

Предавачи су били стручњаци из Народне библиотеке Србије:

1. Весна Ињац-Малбаша, која је говорила о новим библиотечким законима и новинама у правном аспекту пословања јавних и других библиотека које су ти закони донели и које ће донети када се са њима буду ускладили нови правилници.

2. Весна Стевановић, која је говорила о Виртуелној библиотеци Србије, о развоју овог система, имплементацији нових сервиса и скором преласку на Cobiss3.

3. Срђан Славнић, који је говорио о каталошкој обради електронских извора, с освртом на проблеме које класификација и обрада ове врсте врло разнородне грађа подразумева.