САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА

На седници жирија за доделу награда на Конкурсу за необјављену кратку причу одржаној у Народној библиотеци Бор, дана 17.10.2011. године жири у саставу Владимир Арсенић (председник), Виолета Стојменовић и Горан Миленковић донео је одлуку да додели награде следећим причама:

Пава награда – „Подијум“, шифра „Аrchivejr“ (Јана Растегорац)

Друга награда – „Конструкција“, шифра „Термидор“ (Саша Стојановић)

Трећа награда – „Споредан лик“, шифра „13 љуљашки“ (Милица Иличић).

Жири исказује задовољство бројем пристиглих радова, чиме се доказује да је Конкурс Народне библиотеке Бор препознат као један од важнијих у земљи, али и региону. Број пристиглих радова и страховито јака конкуренција навела је жири да најпре свој избор од преко 400 прича, сузи на 16, а да између тих изабере три најбоље. Награђене приче јасно исказују тенденције у савременој српској приповеци, како са тематског тако и са поетичког становишта. Својом наративном вештином и стилском уверљивошћу оне су успеле да у веома скученом књижевном простору испричају причу достојну много веће форме. Жири је веома задовољан чињеницом да су награђене ауторке и аутор имена позната у српској књижевности и нада се да ће Конкурс допринети њиховој даљој афирмацији, као што су њихове приче допирнеле афирмацији конкурса.

У Бору,

17.10.2011. године                                                                          Виолета Стојменовић

Горан Миленковић

Владимир Арсенић

Ужи избор (приче које ће бити штампане у наредном броју Бележнице, часописа Народне библиотеке Бор)

Доживљаји једне домаћице (шифра: Лахор)

Булеварски бестијарум (шифра: три кратке)

Без наслова, почиње са: „Идем ти ја тако улицом када ми иза леђа наиђе губавац.“ (шифра: Облак)

Конструкција (шифра: Термидор)

Контекст, догађај, след (шифра: Scazy W.)

Пиџама (шифра: Џин)

Подијум (шифра: archivejr)

Прича без краја (шифра: Мушкарац пред вратима)

Прича од папира (шифра: Папирус)

Соба (шифра: 00000000)

Споредан лик (шифра 13љуљашки)

Виден (без шифре)

Зидар (шифра: Милена З. Петровић (mImma sEnna))

Увертира (шифра: Кобац)

Жена са дугачким носем (шифра: dandjuk)

Без наслова, почиње са:„Те године најприметније“ (шифра: Rebeligion)

2 мишљења на „САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА“

1. Списак прича које ће бити објављене додат је уз саопштење жирија.

Затворено за коментаре.