Дечија недеља у Народној библиотеци Бор

Дечја недеља (од 4. до 8. октобра) облежена је у НБ Бор разноликим активностима, којима је присуствовало или у њима учествовало више од 1000 деце. Шаролик целонедељни програм окупио је децу од 6 до 16 година. Играонице, радионице, трибине, филмски програми и позоришна представа чинили су главни део програма. Гости Дечјег одељења били су малишани из свих основних школа на територији града, ученици борске гимназије, као и деца из засеока Шарбановац-Тимок, која су од Народне библиотеке Бор добила и поклон – књиге за своју школску библиотеку.

d181d0bad0b8d188

Током радионица у оквиру "Алиса у земљи књига" настало је неколико интересантних плаката које можете да погледате у холу испред Дечијег одељења

Школи у засеоку Шарбановац-Тимок поклонили смо књиге
Позоришна представа "Мисли зелено" који су осмислили библиотекарка димитровградске библиотеке "Детко Петров", Елизабета Георгиев и група деце узраста од 6 до 14 година, а која је током Дечије недеље била изведена на бини биоскопа Звезда, привукла је велику пажњу - сала је била пуно.
Позоришна представа "Мисли зелено" који су осмислили библиотекарка димитровградске библиотеке "Детко Петров", Елизабета Георгиев и група деце узраста од 6 до 14 година, а која је током Дечије недеље била изведена на бини биоскопа Звезда, привукла је велику пажњу - сала је била пунa.

"Алиса у земљи књига"

Професор психологије и педагог борске гимназије, Јелена Тричковић, води трибину "Емоционалан развој адолесцената"

И библиотечки огранци у Бољевцу и Злоту приредили су својим корисницима програм – „Игре без граница“. Ученици из школа из Злота, Бољевца и Доње Беле Реке такмичили су се у неколико спортских дисциплина, а најбољи такмичари награђени су и књигама.

Екипе такмичара у сали основне школе у Злоту