Међународна конференција за библиотекаре у Новом Саду

Деветa међународна научна конференција у организацији Библиотекарског друштва Србије, уз подршку Министарства културе РС, биће одржана од 4-5. новембра 2010 у Новом Саду, Медицинска школа “7.април“, ул. Војводе Книћанина1.

Позивамо Вас да учествујете на овом научном скупу.

За даљу професионализацију библиотекарства посебан значај има приближавање међународним нормативима и стандардима квалитета, што је претпоставка за интеграцију наше културе и науке у светске интеграционе токове и за реализацију међународних пројеката из домена библиотекарства.

Рад конференције пратиће објављивање зборника резимеа са овогодишње као и зборника радова са прошлогодишње конференције (одржане 14. децембра 2009 за Дан библиотекара), док ће радови са Конференције 2010. бити објављени у Зборнику 2011. године.

Тема научног скупа је:

СТАНДАРДИЗАЦИЈА И КВАЛИТЕТ БИБЛИОТЕЧКИХ УСЛУГА

Тематски оквири:

• Стандарди за јавне библиотеке
• Стандарди за остале типове библиотека
• Квалитет услуга у различитим типовима библиотека
• Стандарди као подстицај квалитету библиотечких услуга
• Библиотечки стандарди и рад са корисницима
• Стандарди у библиотекама Србије у европској перспективи
• Развојне димензије библиотечких стандарда

Заинтересоване колеге треба да пошаљу своје сажетке и кључне речи на српском и енглеском језику (summary) у електронској форми (Times new roman) на sekretar@bds.rs ; или crvesna@sezampro.rs најкасније до 01. септембра 2010. године.

Сажетак не треба да буде дужи од 1500 карактера; кључне речи од 3 – 8.

Сажетак и summary треба да буду у једном фајлу, док у посебном фајлу треба доставити и кратке биографске белешке учесника на оба језика.

Пријаве ће се РЕЦЕНЗИРАТИ.

Котизација:

– Котизација за учешће на Конференцији износи 3.000,00 дин.
– За чланове Библиотекарског друштва Србије: 2.000,00 дин.
– Референти не плаћају котизацију

Пријаве за учешће на Конференцији и уплата котизације до 20. октобра 2010 године на жиро рачун БДС, са назнаком “котизација за име и презиме учесника“

250 – 1070186945091 – 91
EFG Euro – bank, Београд

Радујемо се нашој сарадњи!

Организациони одбор Конференције:

проф. др Жељко Вучковић, председник