Нови двоброј Бележнице

Нови број Бележнице (год. 22, бр. 39-40), часописа за библиотекарство, књижевност и културу Народне библиотеке Бор управо је изашао из штампе, а доступан је и онлајн. Бесплатни примерак можете узети у библиотеци.

У овом броју можете прочитати неколико препева с немачког језика завичајне песникиње Јелене Радовановић, изборе из поезије завичајних песника Бранислава Димитријевића, Ивана Илића и Зорана Војводића, које су приредили библиотекари Народне библиотеке Бор, као и приказе књига Од повлашених Срба до влашког језика Славољуба Гацовића и Вечито враћање фашизма Роба Римена. Читајте о фестивалу библиобуса који се одржава у Кладову, изложби „Борска детињства“, коју је у Музеју рударства и металургије реализовала етнолог-антрополог Сузана Мијић, фолклористичком раду Тодора Влајића и Бранислава Крстића, изложби „Рад и град“ Завичајног одељења Народне библиотеке Бор.

Бележница, 39-40