Семинар о пружању библиотечких услуга особама треће животне доби

У оквиру програма сталног стручног усавршавања у библиотечко-информационој делатности за 2017. годину, Народна библиотека Бор је 17. 10. организовала семинар за
библиотекаре из јавних библиотека са подручја матичности.
Семинар «Библиотечке услуге за особе треће животне доби» акредитовала је Народна библиотека Србије. Ауторке програма су др Добрила Бегенишић и Ма Јелена Митровић. Програм семинара је посвећен сагледавању постојећих библиотечких услуга за особе треће животне доби као специфичне групе корисника, навођењу примера добре праксе у свету, креирању нових услуга у библиотекама за овај тип корисника и изради плана и програма рада са особама треће животне доби који би обухватио различите активности засноване на теорији и позитивној пракси.

Ауторке семинара испред НБ Бор

Полазници семинара, поред библиотекара запослених у Народној библиотеци Бор, били су и библиотекари из јавних библиотека из Неготина, Кладова и Мајданпека.

WP_20171017_09_31_31_Pro