О информационој и медијској писмености код деце и младих

У оквиру програма сталног стручног усавршавања у библиотечко-информационој делатности за 2016. годину, борска библиотека је организовала семинар за библиотекаре из јавних и школских библиотека са подручја матичности.

Семинар «Развијање информационе и медијске писмености код деце и младих» акредитовала је Народна библиотека Србије.

Ауторке програма су колегинице Гордана Љубановић, библиотекар саветник из Националне библиотеке Црне Горе „Ђурђе Црнојевић“, Цетиње и Слађана Галушка, библиотекар у Основној школи „Свети Сава“, Београд.

Програм семинара је обухватио питања познавања медија и информација (производње, коришћења и вредновања медијских текстова и извора информација), img_5525улоге библиотека

у развијању информационе писмености у дигитално доба и коришћења медија као извора информација за истраживање и учење.

Полазници семинара, поред библиотекара запослених у Народној библиотеци Бор, били су и библиотекари из јавних и школских библиотека  из Неготина, Кладова и Мајданпека.