Дани књиге

ПРОГРАМ

27. мај, 12:30 часова
Представљање књиге Дејана Алексића „Чудесни подвизи Азбучка Првог у 30 слова“(програм воде Весна Јовановић и Марија Радосављевић)

27. мај, 19 часова
Изложба фотографија „Портрет фотографа: Ђура Коловратар“, из приватне колекције Радмиле Брежанчић и колекција Народне библиотеке Бор (програм води Драган Стојменовић)

30. мај, 18 часова
Проф. др Жарко Требјешанин поводом 160 година од рођења Николе Тесле одржаће предавање на тему „Никола Тесла: личност, послање“(програм води Весна Тешовић)

31. мај, 19 часова
Представљање књиге песама ауторке Ефросини Манда-Лазару (Кипар) „Ноје у граду“ (у програму учествују преводилац књиге Саша Ђорђевић и Виолета Стојменовић)

1. јун, 18 часова
У оквиру циклуса „Припитомљавање књижевности“ Срђан Срдић одржаће предавање на тему „Теорија фикционалних светова и проблем истине у књижевности“ (програм води Горан Миленковић)

1. јун, 19:30 часова
Представљање књиге Срђана Тешина „Приче са Марса“ (програм води Горан Миленковић)

2. јун, 18 часова
Представљање романа Владе Арсића „Кад звона занеме – Ваљево 1915“ (програм води Ана Јанковић)

Сви програми отворени су за грађанство и бесплатни.

Народна библиотека Бор
Моше Пијаде 19