ОБАВЕШТЕЊЕ

Народна библиотека Бор

5. септембар 2015. године

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавамо заинтересоване грађане и културну јавност да се због ускраћивања обећаних новчаних средстава од стране општине Бор обуставља избор рукописа који је требало да буде објављен као четврта штампана књига у оквиру завичајне библиотеке РАЗБОР крајем 2015. године. Ауторе који су предали рукописе или су намеравали да их предају молимо за разумевање, будући да је одлука о обустави финансирања конкурса донета пар седмица пре његовог окончања.

Истом одлуком прекинута је шеснаестогодишња подршка објављивању Бележнице, часописа Народне библиотеке Бор посвећеног библиотекарству, књижевности и култури. Тридесети број часописа биће објављен уколико новац за штампу буде обезбеђен из других извора.

Подсећамо да је Народна библиотека Бор током лета из истих разлога била принуђена да прекине Конкурс за најбољу кратку причу, који је традиционално организован седамнаест година.