КОНКУРС ЗА НАЈБОЉУ КРАТКУ ПРИЧУ 2014.

Народна библиотека Бор Вас позива да пошаљете своју причу на 16. Конкурс за најбољу кратку причу (2014).
Конкурс траје од 7. јула до 15. септембра 2014. године.

Жири ће своју одлуку саопштити на конференцији за штампу 16. октобра 2014. године.

Чланови жирија за 2014. годину биће:
Зоран Илић, председник жирија (Београд)
Весна Тешовић (Бор)
Ана Јанковић (Бор)

Награде:
Прва награда, 20.000 динара
Друга награда, 15.000 динара
Трећа награда, 10.000 динара

Резултати конкурса – наслови прича које су, по одлуци жирија, сврстане у ужи избор и имена аутора – биће објављени на сајту Народне библиотеке Бор 15. октобра 2014. године.
Имена добитника прве, друге и треће награде жири ће саопштити 16. октобра 2014. године на конференцији за штампу у Народној библиотеци Бор.
Све приче из ужег избора биће штампане у првом наредном броју „Бележнице“, часопису за библиотекарство, књижевност и културу Народне библиотеке Бор. Аутори објављених прича добиће по један примерак „Бележнице“.
Три награђене приче биће објављене и на сајту Народне библиотеке Бор одмах након конференције за штампу.

Услови за учествовање на конкурсу
• Прича треба да буде написана на српском, хрватском, црногорском или бошњачком језику, писмом аутора (ћирилица или латиница);
• Прича не сме бити раније објављена, што подразумева и штампане и електронске медије (е-часописи, блогови, портали, итд.); прича не сме бити раније објављена ни као део неког ширег прозног текста;
• Причу треба послати искључиво у електронској форми под шифром, преко сајта Народне библиотеке Бор (линк „Форма за пријаву“ је у дну стране);
Један аутор може послати само једну причу. Аутор који пошаље више од једне приче биће дисквалификован након отварања шифара, уколико се утврди да је у ужем избору за награде;
• Рок за пријављивање на конкурс је 15. септембар 2014. године. Након овог датума, форма за слање прича преко сајта НБ Бор неће бити активна.

Детаљније информације о конкурсу можете добити тако што ћете своја питања послати на адресу
kratkapricabor@gmail.com
Напомена: одговараћемо само на питања која су у вези са самим конкурсом, али нећемо одговарати на питања која су у домену информатичког образовања и коришћења Word-а или на оно што је већ објашњено у овом тексту.

Детаљно упутство за слање прича преко сајта Народне библиотеке Бор
• Слање прича је веома једноставно и треба да се одвија у два корака:

1. КОРАК – формирање два Word документа
– Формирајте два Word документа (подржани формат: .doc) у свом рачунару;
– Први документ сачувајте под насловом приче којом конкуришете;
– Овај документ треба да садржи: наслов приче, причу и након приче, на дну стране – шифру под којом се пријављујете на конкурс. Шифра би требало да се састоји од једне речи коју Ви одабарете и две било које цифре. Укупан број знакова (карактера) – наслов, прича и шифра – не сме да пређе 3050 карактера (са размаком).

Пример:
Наслов приче
Текст приче
Шифра: библиотека67

– Други Word документ у свом рачунару сачувајте под шифром којом се пријављујете на конкурс и коју сте написали на дну првог Word документа. Овај документ треба да садржи Ваше основне личне податке: име и презиме, адресу, телефон, тачан имејл и шифру под којом се пријављујете на конкурс.

Пример:
Петар Петровић
Имејл адреса
Шифра: библиотека67

Називе докумената ОБАВЕЗНО напишите ЛАТИНИЦОМ.

Молимо Вас да текст искључиво буде организован на следећи начин:
style: No Spacing
фонт: Times New Roman (српско/хрватско окружење)
величина слова 12

2. КОРАК – слање докумената преко сајта НБ Бор помоћу форме „Пријава за конкурс“. Кликните на линк испод да пошаљете кратку причу.

Форма за пријаву

Аутори су одговорни за тачност података и (не)могућност да се прича под шифром повеже са основним подацима аутора.
Приче које нису послате под наведеним условима, жири неће вредновати.

4 мишљења на „КОНКУРС ЗА НАЈБОЉУ КРАТКУ ПРИЧУ 2014.“

Затворено за коментаре.