Народна банка Србије у Народној библиотеци Бор

Народна банка Србије организовала је серију врло успешних радионица за децу виших разреда основних школа, током којих је полазнике – на интересантан и деци примерен начин – упознала са појмовима као што су финансије, буџет, банка, са начином на који се новац „производи“ и на који циркулише, и сл. Теме радионица биле су „Динар – наш новац“ и „Мој буџет и ја“, као и – нешто млађој публици намењена радионица – „Знаменити Срби“.

Новац-слагалица

Како иде расподела новца?

Провери да новац није лажан!

Поред деце, и одрасли корисници Народне библиотеке Бор били су у прилици да сазнају нешто ново и корисно везано за новац. Трибина за одрасле, током које су посетиоци могли и да се консултују са стручњацима који су презентовали своје теме, обухватила је три области: штедња кроз осигурање и добровољне пензијске фондове, стамбени кредити, права грађана.

Народна библиотека Бор добила је на поклон и едукативну игру – Монетура – банкарство, инфлација, монетарна политика и сл. кроз игру налик Монополу. Да ли бисте могли да одржите националне финансије на нивоу?